Lenovo Ideapad 330-15ARR-81D2007MSP
Specifications
Lenovo Ideapad 330-15ARR-81D2007MSP (IdeaPad 330 Series)
Processor
AMD Ryzen 3 2200U 2c/4t 2 x 2.5 - 3.4 GHz, Zen
Graphics adapter
Memory
4 GB
Display
15.60 inch 16:9, 1366 x 768 pixel 100 PPI, glossy: no
Storage
128 GB SSD
Connections
3 USB 3.0 / 3.1 Gen1, 1 HDMI, Card Reader: undefined
Networking
802.11 a/b/g/n/ac (a/b/g/n = Wi-Fi 4/ac = Wi-Fi 5/), Bluetooth 4.1
Size
height x width x depth (in mm): 22.9 x 378 x 260
Operating System
Microsoft Windows 10 Home 64 Bit
Weight
2.2 kg
Price comparison
Reviews for the Lenovo Ideapad 330-15ARR-81D2007MSP
Source: Ofertaman Spanish ES→zh-CN Archive.org version
Single Review, online available, Very Short, Date: 01/29/2020
Single Review, online available, Very Short, Date: 01/09/2020
Comment
AMD Vega 3:
基于Vega架构的Ryzen APU集成显卡,具有3个CU(= 192个着色器)和高达1100 MHz的时钟。
R3 2200U:
集成了两个Zen核心的移动APU(带有SMT,因此有4个线程),时钟频率为2.5-3.4 GHz。 TDP的配置范围为12至25瓦(标称值为15 W),集成的Radeon RX Vega 3的时钟频率最高可达1000 MHz。